Професіограма

Загальна характеристика бакалавра за спеціалізацією

«Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії»

По закінченню навчання бакалавр за даною спеціалізацією матиме можливість:
- проводити інженерне проектування у галузі альтернативної енергетики;

- проектувати та експлуатувати енергоустановки з відновлюваними джерелами енергії;
- контролювати, аналізувати та керувати енергозбереженням на підприємствах та інших об’єктах народного господарства;
- розробляти нові або модернізувати існуючі енергетичні комплекси з альтернативними джерелами енергії;
- проводити підбір окремих елементів і устаткування для енергоустановок з відновлюваними джерелами енергії для їх роботи у конкретних умовах.

Професійні знання

Для оволодіння професією у галузі альтернативної енергетики та відновлюваних джерел енергії студент в процесі навчання вивчатиме такі загальноосвітні курси, як Вища математика, Фізика, Інженерна графіка; загальнотехнічні курси: Теоретичні основи електротехніки, Електричні машини, Теорія автоматичного керування, Електрична частина станцій та підстанцій; професійно спрямовані курси: Акумулювання енергії та передача її на відстань, Сонячна теплоенергетика, Біо-, Фото-, Вітроенергетика, Воднева енергетика тощо.

Професійні вміння

Кваліфікований спеціаліст повинен:
- коректно формулювати робоче завдання та кваліфіковано контролювати його виконання;
- мати навички застосування розрахункових методів проектування електричних мереж, у тому числі з відновлюваними джерелами енергії;
- мати навички для дослідження сталих та перехідних процесів в електроенергетичних системах;
- вміти робити порівняльний аналіз та обґрунтований вибір енергообладнання традиційної та відновлюваної енергетики;
- мати навички вибору та порівняння енергообладнання традиційної та відновлюваної енергетики;
- мати навички моделювання енергетичних об’єктів, систем та процесів в них.

Важливі професійні якості

Для успішної професійної інженерної та дослідницької діяльності спеціалісту в галузі альтернативної енергетики необхідним є формування комплекса таких професійно важливих якостей як
- широкий технічний кругозір;
- володіння іноземною мовою;
- здатність аналізувати та знаходити раціональні шляхи вирішення технічної проблеми;
- здатність знаходити технічні рішення на межі різних галузей науки і техніки;
- технічна грамотність та вміння формувати технічну документацію;
- вміння коректно ставити технічне завдання підпорядкованим робітникам та потім успішно контролювати її виконання;
-  здатність приймати обґрунтовані рішення;
- здатність працювати в міжнародному контексті.


Перспективи кар’єрного росту
Керування виробничими підприємствами у галузі енергетики;
Керування енергетичними відділами промислових підприємств;
Керівник-менеджер;
Менеджер в енергетиці;
Організація власної справи, підприємства галузі енергетики.

Затребуваність спеціалістів на ринку праці

В даний час в умовах прагнення світового суспільства до скорочення потреб у традиційному виробництві електрики (зокрема заснованої на її одержанні при згорянні твердого палива) на перший план виходить екологічна енергетика, що сприяє зменшенню екологічного забруднення оточуючого середовища. Зважаючи на це спеціаліст у галузі альтернативної енергетики має попит не тільки у нашій державі через тенденцію до скорочення використання газу для енергетичних потреб, а також і в економічно розвинених країнах, що прагнуть до покращення екологічного становища без скорочення при цьому енергопотреб. Альтернативна енергетика в обох цих випадках є найбільш прийнятним варіантом вибору, отже, наші випускники за умови вдалого навчання матимуть широкі перспективи своєї професіональної реалізації в нашій країні та за її межами.

Новини альтернативної енергетики

У Дніпропетровській області запустили першу міні-ГЕС номінальною потужністю 120 кВт

На Дніпропетровщині у Васильківці побудували першу в області міні-гідроелектростанцію. Її звели на місці занедбаної колгоспної ГЕС. Про це повідомив голова ДніпроОГА Валентин Резниченко.

5a82c2276e547652596166 110 3 770x513

Будівництво нової гідроелектростанції – перший успішний проект Васильківської об'єднаної громади. Його реалізували виключно за рахунок вітчизняних інвесторів. Запустити нову ГЕС вдалося завдяки допомозі інвесторів з Пирятина.

Як було зазначено, завдяки запуском нової гідроелектростанції вдасться усунути збої електропостачання, які траплялися раніше. Крім того, станція дозволяє створити додаткові робочі місця і збільшити надходження до бюджету, які в подальшому сприятимуть розвитку місцевої інфраструктури громади. Загалом міні-ГЕС буде обслуговувати 7 тис. чоловік.

Система оснащена надійними засобами захисту. При найменшому збої спрацьовує звукова сигналізація і відбувається автоматичне відключення гідротурбін.

14.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Нацкомісія видала ліцензію першої сонячної електростанції в зоні ЧАЕС

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, видала приватній компанії «Солар Чорнобиль» ліцензію на право виробництва електроенергії на першій сонячної електростанції, яка була побудована в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Відповідні рішення було прийнято на черговому засіданні комісії. Згідно з інформацією регулятора, компанія «Солар Чорнобиль» є оператором сонячної електростанції потужністю 997 кВт, яка розташована за адресою: Київська обл., Іванківський район, м Прип’ять, вул. Житомирська, 1, промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.

1506454555 3583

Як повідомляв УНІАН, наприкінці серпня 2016 року Держагентство з управління зоною відчуження повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. Вартість об’єкта оренди без урахування ПДВ становить 6,2 мільйона гривень. Після цього агентство опублікувало презентацію розробки проекту будівництва сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні Chornobyl Solar в 10-кілометровій зоні АЕС на площі 2,5 тисячі га. З початку листопада 2017 року розпочалося будівництво сонячної електростанції (пілотного проекту невеликої потужності), яка належить «Солар Чорнобиль». За інформацією компанії, ця станція складається з понад 3700 сонячних модулів і буде виробляти близько 1024 МВт в рік електроенергії.

08.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

На Дніпропетровщині запрацювала нова сонячна електростанція вартістю 10,5 млн євро

На Дніпропетровщині канадські інвестори вклали 10,5 млн євро у встановлення однієї з найпотужнішої в області сонячної електростанції.

У Нікополі на Дніпропетровщині, запрацювала нова сонячна електростанція потужністю 10 МВт. Більше 32 тис. сонячних панелей встановлено на 15 Га землі, а саме, на території Нікопольського заводу феросплавів. Про це йдеться в повідомленні Урядового порталу.

Вартість проекту становить 10.5 млн євро. Інвестором виступила «TIU Canada Ltd.», яка належить канадській інвестиційної компанії «Refraction Asset Management».

im578x383 72 main

«Нова сонячна електростанція – це ще один внесок у вирішення енергетичних та екологічних питань регіону. Вже з 1 лютого станція буде поставляти електроенергію в мережу за «зеленим» тарифом », – повідомив Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, на відкритті СЕС.

 «Проект на 100% реалізовано за кошти інвесторів. Це в черговий раз свідчить про дієвість розробленого спільно з Держенергоефективності Закону України від 04.06.2015 № 514, яким вдосконалено і прив'язана до курсу євро 2030 «зелений» тариф (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/ show / 514-19). Також передбачена можливість укладення довгострокових договорів на закупівлю «чистої» електроенергії. Все це підвищує інтерес інвесторів до роботи в Україні. Власниками компанії вже прийнято рішення про реалізацію наступних проектів «зеленої» енергетики в цьому році », - підкреслив Костянтин Гура.

Як розповів представник компанії-інвестора Іван Бачинський, Нікополь обрано не випадково, так як це одна з найбільш сонячних місцевостей області.

«Це перше капіталовкладення нашої компанії до Дніпропетровської області. Є взаєморозуміння з обласним керівництвом щодо подальшого розвитку відновлюваної енергетики », – підкреслив Іван Бачинський.

29.01.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Tesla почала серійний випуск «сонячних дахів»

Компанія Tesla почала масове виробництво плиток для сонячних дахів на заводі в Буффало (штат Нью-Йорк, США).

Про це повідомляє агентство Рейтер.

Разом з тим, представники компанії почали вивчати даху тих, хто вже зробив попереднє замовлення і вніс тисячу доларів депозиту.

tesla solar roof729 486 5a57120bcc7b2

У компанії стверджують, що «сонячні дахи» вигідніше звичайних покрівельних матеріалів. За підрахунками Tesla за один квадратний фут Solar Roof доведеться заплатити $ 21,85, в той час як за квадратний фут звичайного покриття - $ 24,5.

Черепицю з вбудованими сонячними панелями Tesla представила в 2016, а в травнем 2017 почали приймати попередні замовлення.

Попит на сонячний дах Tesla перевищив пропозицію менш ніж через місяць після старту продажів.

11.01.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

На сайті 92 гостей та користувачі відсутні