Новини альтернативної енергетики

Зелена тяга китайською

12-мільйонний мегаполіс Шеньчжень, що знаходиться на південному сході Китаю, завершив переведення наземного громадського транспорту на електричну тягу – жоден автобус відтепер не забруднює повітря.

chin

Як передає Хайтек, Шеньчжень вважається Кремнієвої долиною Китаю – тут розташовані штаб-квартири великих інтернет-компаній, безліч стартапів і представництв найбільшого в Китаї виробника електротранспорту BYD. Реформа громадського транспорту в місті завершена успішно і в строк – 16 359 автобусів тепер їздять на електриці, а не на дизельному паливі. Щороку це дозволить заощаджувати 345 тисяч тонн пального, а емісія вуглекислого газу знизиться 1,35 млн тонн. Електричні таксі дозволять заощадити ще 116 тис. тонн палива на рік і знизять викид СО2 на 454 тонни.

Пілотна програма з переходу на електричний громадський транспорт стартувала в 2009 році, а минулого року влада мегаполісу виділила $ 430 млн. на закупівлю електробусів і зарядних станцій. Зараз у місті діють 510 станцій, що налічують 8000 зарядних точок, одна з яких може зарядити до 300 електробусів.

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

28.03.2018

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Під Одесою встановлять 17 вітрогенераторів загальною потужністю 62 МВт

У селі Роксолани (Одеська область) – у 3 км від Дністровського лиману і у 8-10 км від моря – встановлять 17 вітрогенераторів загальною потужністю 62 МВт.

Відповідний план забудови територій погодила Містобудівна рада при архітектурному управлінні облдержадміністрації 15 березня, передає Dumskaya.net.

v1v2

Вітряну електростанцію зведуть на ділянці площею майже 2 Га, де на відстані 700-800 метрів один від одного встановлять 17 вітрогенераторів.

«Кожен з вітряків буде мати потужність 3,5 МВт, – говорить доповідач проекту Володимир Білоциценко. – Згідно з попередніми підрахунками, об'єкт вироблятиме до 218 ГВт∙год електроенергії у рік».

Вітрогенератори експлуатуватимуть 20-25 років, після чого їх демонтують, додав він.

Ще одну вітряну електростанцію у перспективі мають намір побудувати в селі Весела Долина Тарутинського району.

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

18.03.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

У Китаї запрацював найбільший у світі очищувач повітря на сонячній енергії – 8 млн куб м в день

 В місті Сіань(Китай) запрацювала найбільша у світі установка для очищення від смогу на сонячній енергії.

Очищувач щодня фільтрує до 8 мільйонів кубічних метрів повітря, передає Газета День.

Примітно, що установка працює у пасивному режимі: скляна поверхня вловлює сонячне світло та нагріває повітря, яке по системі трубок піднімається вгору у головну трубу висотою 18 метрів.

888smogtower

У трубі забруднене повітря проходить крізь фільтри, і викидається в атмосферу вже очищеним. Щодня установка пропускає від 5 до 8 мільйонів кубічних метрів повітря.

Згідно з даними датчиків забруднення, концентрація твердих частинок у повітрі зменшується на 19%.

Будівництво найбільшого у світі очищувача загальною площею 10 кв. км обійшлося у 2 млн доларів.

Однак екологи мають чимало претензій до роботи очисної станції. По-перше, немає даних про те, чи очищає антисмогова установка від двоокису сірки - однієї з найнебезпечніших речовин, що забруднюють повітря. По-друге, одна станція не зможе відчутно очистити повітря - потрібно кілька десятків таких установок, а через чималу площу комплексу, зробити це буде досить проблематично.

В умовах бурхливого зростання промисловості проблема забруднення повітря в Китаї сьогодні набрала критичних масштабів.

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

17.03.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Найбільша в світі "острівна" вітряна електростанція з'явиться в Нідерландах

Найбільшу в світі вітроелектростанцію в море на штучно створеному острові планує створити один з найбільших в Нідерландах постачальників електроенергії – компанія TenneT.

Свій амбітний проект підприємство має намір реалізувати до 2027 року.

veter 7 640x461

Площа нового штучного острова для вітряної електростанції становитиме 6 квадратних кілометрів. Його збираються створити на найбільшій піщаній мілині в Північному морі під назвою Доггер-банка.

Згідно з планами, перша електроенергія, яка буде вироблятися на цій гігантській електростанції, піде безпосередньо споживачам в Нідерланди і Великобританію, але пізніше станція почне покривати і території Бельгії, Німеччини, а також Данії.

«Для промисловості важливо продовжувати шлях скорочення витрат. Великий виклик, перед яким ми стоїмо до 2030 і 2050 років, – це коли будівництву станцій біля берегів перешкоджає місцева опозиція. І цілком логічно, що наш погляд звернений на віддалені від узбережжя райони, ­– заявив Роб ван дер Хаг, який розробляє концепцію вітростанції в Нідерландах.

Матеріали сайту https://teknoblog.ru

13.03.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Франція виділить €700 млн на розвиток сонячної енергетики в світі

До 2022 року Франція має намір надати €700 млн. на розвиток проектів сонячної енергетики в країнах, що розвиваються. Про це 11 березня заявив президент Франції Еммануель Макрон на відкритті Міжнародного сонячного альянсу в Нью-Делі, передає УНІАН.

fr

Кошти виділять у вигляді кредитів і пожертвувань країнам з перехідною економікою. За словами Макрона, Франція вже надала 300 мільйонів євро на схожу ініціативу у 2015 році, заснувавши разом з Індією глобальний альянс з розвитку проектів сонячної енергетики. Новий задум французького президента підтримав прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який вважає, що «потрібно зробити так, щоб більш ефективна і вигідна сонячна технологія була доступною для всіх». Лідери Франції та Індії сподіваються направити близько 1 трильйона доларів на розвиток «сонячних проектів» у 121 країну світу до 2030 року. Особливо необхідними будуть інвестиції в країнах з браком інвестицій. Як заявила колишня французька міністр екології, спеціальна представниця альянсу Сеголен Руаяль, ці країни є «найбільш сонячними в світі і при цьому отримують найменший обсяг електроенергії від Сонця».

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

_________________________________________________________________________________________________________________________________

У 2017 році потужність української вітроенергетики перевищила 500 МВт

У минулому році потужність вітроенергетики України перевищила 500 МВт (з урахуванням Криму і непідконтрольних територій Донбасу – 594,07 МВт). За кількістю встановлених потужностей лідирує Запорізька область. Збільшилися вітроенергетичні потужності у Херсонській, Миколаївській та Львівській областях. А в Івано-Франківській була встановлена ​​перша вітротурбіна.

001002

На материковій частині зосереджені 506,26 МВт вітропарків, з яких 138 МВт – на окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Такі дані у своєму звіті оприлюднила Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА). Як повідомляють Електровєсті, на кінець 2017 року електроенергію в ОЕС (Об'єднану енергетичну систему) України за «зеленим» тарифом поставляли 273,83 МВт вітроенергетичних потужностей. За минулий рік вітростанції поставили в мережу 970,496 млн кВт-год електроенергії. Цього вдосталь, аби забезпечити електроенергією понад 207 тис. українських домогосподарств (при середньому споживанні 400 кВт-год/місяць).

Минулий рік відзначився й випуском у Краматорську першої української вітротурбіни потужністю 3,2 МВт. Зараз на заводі випустили вже 22 вітротурбіни одиничною потужністю 2 МВт і 76 вітроустановок по 2,5 МВт кожна. У 2018 році планується установка першої вітротурбіни потужністю 3,5 МВт, а в 2019 році –потужністю 4 МВт. Також планують розширити існуючі потужності і випускати вітроустановки потужністю до 4,5 МВт.

У 2017 році ввели в експлуатацію 4 вітропарки: у Херсонській (перша черга Новотроїцької ВЕС, загальна потужність якої складе 69 МВт), у Миколаївській (друга черга Причорноморського вітропарку, загальна потужність якого – 20,8 МВт), у Львівській (ВЕС «Старий Самбір-2», загальною потужністю 20,7 МВт) та Івано-Франківській областях (перша черга ВЕС «Шевченкове-1», що матиме загальну потужність 6,4 МВт).

Загалом встановлена ​​потужність об'єктів відновлюваної енергетики в Україні, які працюють за «зеленим» тарифом, становить 1 183,467 МВт (станом на кінець 2017). Частка ВДЕ в загальному обсязі відпущеної електроенергії становить близько 1,47%. Найбільша частка припадає на вітрові та сонячні електростанції. За даними НКРЕКУ, в 2017 році вони виробили 1681,232 МВт-год електроенергії. За минулий рік приріст встановлених потужностей ВДЕ склав 301,41 МВт проти 120,649 МВт у 2016 році.

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

10.03.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

ЄБРР виділив € 25,9 млн на будівництво трьох сонячних електростанцій у Вінницькій області потужністю 33,9 МВт

Група компаній Kness отримала фінансування від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в сумі € 25,9 млн для будівництва трьох сонячних електростанцій у Вінницькій області, які матимуть загальну потужність 33,9 МВт.

sad

Виділені кошти підуть на проектування, закупівлю і саме будівництво сонячних електростанцій. З цієї суми € 18,5 млн складе кредит самого ЄБРР, ще € 7,4 млн – кредит Фонду чистих технологій. Технічна допомога проекту буде надана в рамках програми EU4Business. Завдяки появі сонячних електростанцій у Вінницькій області очікується зниження рівня викидів шкідливих речовин в атмосферу. Також будівництво сонячних електростанцій відкриє нові робочі місця в регіоні – 350 осіб будуть зайняті на будівництві об’єктів і ще 15 співробітників буде потрібно для обслуговування станції.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку своєї діяльності в 1993 році Банк надав кошти майже на € 12,1 млрд в рамках приблизно 400 проектів.

Матеріали сайту https://itc.ua

_________________________________________________________________________________________________________________________________

І знову Британські вчені

Інженери Імперського коледжу Лондона (Imperial College of London) запропонували підключити потяги до сонячної енергії.

Як зазначають британські фахівці у доповіді Riding Sunbeams, вздовж залізничних шляхів необхідно встановити сонячні панелі і подавати вироблену ними електроенергію у вигляді тягового струму, виключившись від енергомережи, передає ubr.ua.

На переконання науковців, «сонячний» проект дозволить уникнути проблем з піковими навантаженнями на мережу і обмеженою її ємністю у деяких регіонах.

main1

Ідея залізничного сполучення на сонячній енергії виникла завдяки жителям села Балькомбе у Західному Суссексі, які виступали проти проведення геологорозвідувальних бурових робіт, розповідає він. Рух переріс в ініціативу щодо повного забезпечення селян електроенергією з відновлюваних джерел. На заваді реалізації проекту стала недостатньо ємна місцева енергомережа, щоб прийняти «сонячну» енергію без дорогого переобладнання.

Професор Тім Грін, який проживає в Балькомбе, запропонував вирішити проблему по-новому. Однак, його рішення підійшло не лише окремому селу, а всій Британії.

Однією з переваг залізничного сполучення на сонячній енергії є те, що сонячні панелі зазвичай виробляють енергію на постійному струмі, а залізниці у сільській місцевості також працюють на постійному струмі у 750 В. Тому відсутня необхідність в перетворенні постійного струму у змінний, що потребувало додаткових витрат.

Крім того, там, де поїзди використовують постійний струм, зазвичай є підстанції приблизно через кожні 3 км дороги, що також зручно для розміщення сонячних панелей.

Незважаючи на привабливість проекту інженерам ще потрібно розібратися з деякими невирішеними технічними завданнями, наприклад, як і коли подавати «сонячну» електроенергію. У цьому їм допоможуть фахівці компанії Turbo Power Systems, які займаються розподілом і управлінням енергією для залізниць. 

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

05.03.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Сахара – кладезь сонячної енергії

До середини 2019 року сонячний парк у Єгипті, під назвою Benban Solar Park, планує досягти 1,6-2 ГВт потужностей. Найбільший у світі масив сонячних електростанцій будують у пустелі Сахара, яка має чи не найкращий сонячний енергетичний ресурс, пише Еlectrek.

12

Проект не отримуватиме жодних пільг, однак єгипетська компанія-енергопостачальник (EETC) уклала з Benban Solar Park 25-річний контракт на продаж виробленої електроенергії за 7,8 центів / кВт*год. Зараз парк включає 29 проектів з генерації сонячної енергії, які отримали фінансування на загальну суму близько 1,8 млрд доларів. Ці об'єкти вже сьогодні здатні виробляти близько 1,5 ГВт сонячної енергії.

Створення єгипетської мега-СЕС стало можливим завдяки складним фінансовим моделям, частково підтримуваних урядами. Наприклад, щоб допомогти усунути побоювання інвесторів, «Багатостороннє агентство інвестицій і гарантій» (MIGA) і установа Групи Світового банку надають страхування на суму 210 млн доларів приватним кредиторам, які беруть участь фінансуванні Benban Solar Park. Загалом спорудження станцій обійдеться інвесторам у 823 мільйони доларів.

Повністю завершити будівництво планують до 2019 року. Зараз на території парку будують кілька об'єктів, в тому числі 165-мегаватну СЕС компанії ACWA Power.

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

03.03.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Ірландці планують побудувати на Дніпропетровщині сонячну станцію потужністю 250 МВт

Ірландці планують побудувати біля села Левадки (Павлоградського району, Дніпропетровської області) сонячну електростанцію потужністю 250 МВт.

Про це йдеться у Меморандумі про співробітництво у сфері альтернативної енергетики, який ірландська компанія «Altostrata» підписала з обласною державною адміністрацією, передає Павлоград.dp.ua.

solnechnaya electrostancia

Передбачається, що сонячна електростанція, яка стане однією з найбільших в Україні, займатиме 500 га і забезпечуватиме електрикою понад 40 тисяч будинків. Це можна порівняти з енергоспоживанням Павлограда.

Як зазначив директор «Altostrata» Торстен Меркель, компанія має велику зацікавленість у співпраці з Україною. «Починаємо партнерство з Дніпропетровською областю», – наголосив він.

Сонячна станція, у яку «Altostrata» готова інвестувати 255 млн євро, буде введена в експлуатацію через два роки.

СЕС біля села Левадки стане третьою потужною сонячною електростанцією у регіоні, побудованою за кошти інвесторів.

Ірландська компанія «Altostrata» спеціалізується на відновлюваних джерелах енергії та має досвід роботи в Америці і Європі.

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

02.03.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Україна і Данія продовжать співпрацю в сфері відновлювальної енергетики

Україна і Данія підписали Угоду про продовження співпраці в сфері розвитку та діяльності Українсько-Датського енергетичного центру.

11486 udcjpg28022018082449 w300danish wind hare 2015 2

Метою Угоди є сприяння у формуванні сприятливого середовища для залучення інвестицій в енергетику України, досягненні цілей щодо частки відновлюваної енергії, а саме досягнення 11% частки відновлюваної енергії в кінцевому енергоспоживанні до 2020 р. і 25% до 2035 р , енергоефективності й енергонезалежності.

Енергетичний центр був відкритий в рамках наступного етапу Датської програми співпраці на 2017-2021 роки.

Матеріали сайту http://jkg-portal.com.ua

28.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Сонячний ренесанс ринку європейської сонячної енергетики

 Мюнхен, 27 лютого 2018 р. – Глобальний ринок фотоенергетики (ФЕ) – нарощує обороти і у 2018 році, ймовірно, перевищить позначку 100 ГВт, згідно з останнім аналітичним дослідженням GTM.

prf0bf5a8ee7e84a3e9f5f2aa36b2928e6

Європа, зокрема, є свідком нового буму фотоенергетики. У 2018 році експерти очікують, що річний приріст потужності сонячних фотоелектростанцій вперше за останні роки перевищить 10 ГВт. Минулого року європейський сонячний ринок вже зафіксував річне зростання на 28 %, на основі розміщення 8,61 ГВт сонячних електростанцій. Європейський ринок в основному керується тендерними пропозиціями та угодами про придбання енергоресурсів, за якими ФЕ отримує пріоритет, завдяки своїй низькій вартості. Переваги самоурегульованості сонячної енергії також сприяють зростанню ринку. «Інтерсоларна Європа» – цей захід пройде з 20 по 22 червня 2018 року в Мюнхені, мета якого висвітити нові події на ринку ФЕ і його вплив на світову енергетику. Цього року міжнародна галузева подія відбудеться разом з іншими енергетичними виставками вперше під назвою «Розумна Європа».

Матеріали сайту http://buyersguide.renewableenergyworld.com

27.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Новини з полів

Сільськогосподарська датська компанія «Даноша» побудує і Івано-Франківській області другий біогазовий завод потужністю 1,5 МВт у 2019 році.

339423 p0

Як зазначає представник ТОВ«Даноша» Іван Кальковець, ще одне біогазове виробництво агрохолдинг планує запустити у кінці 2019 року, передає Діло.

Новий біогазовий завод перероблятиме відходи для утилізації CO2. Біогазовий завод у селі Копанки був ведений в експлуатацію 4,5 роки тому.

Матеріали сайту http://ecotown.com.ua

24.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Готель на сонячних батареях в арктичному кліматі

На півночі Норвегії біля підніжжя льодовика Свартісен з'явиться незвичайний готель Swart. Це слово, що означає «чорний» або «синій», використовується при описі глибокого кольору льоду в порівнянні з яскравим білим снігом.

Розробка здійснюється архітектурним бюро Snøhetta. Замовник – невелика компанія Arctic Adventure of Norway, що займається організацією експедицій і активного відпочинку на природі в Північній Норвегії.

01   02

Будівля готелю має округлу форму і плоский дах. Вона прекрасно гармонує з місцевим ландшафтом, що не порушує природну красу і навіть доповнює її. Великі частини Swart будуть побудовані з дерева для зменшення викидів парникових газів. При проектуванні архітектори врахували досвід будівництва традиційних норвезьких рибальських будиночків на палях «fiskehjell» і «rorbu». Завдяки цьому готель буде надавати мінімальний вплив на ґрунт і навколишнє середовище, а туристи отримують можливість поплавати на човнах безпосередньо під будівлею.

0304

Підрахувавши обсяг відбиття сонячних променів, фахівці розробили конструкцію сонячних батарей, які здатні найбільш ефективно генерувати електроенергію. Архітектори вважають, що літні білі ночі дозволять акумулювати навіть більше енергії, ніж це відбувається на півдні. Також виробляти енергію будуть і геотермальні насоси.

Ще однією особливістю є транспортування гостей. Всі гості будуть доставлені до готелю на водних видах транспорту.

Матеріали сайту https://ahaha.com.ua

20.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

 Tesla крокує до Канади

Після успішного завершення проекту з будівництва енергетичного сховища в Австралії, компанія Tesla, що належить Ілону Маску, продовжує активно розвивати даний напрямок свого бізнесу. Не так давно стало відомо, що планується побудувати аналогічне сховище в Нью-Йорку, а тепер настала черга Канади. У Новій Шотландії (провінція на сході Канади) Tesla планує створити мережу з акумуляторів Powerwall 2 і Powerpack для зберігання вітряної електроенергії.

Проект Tesla повинен заповнити прогалини в енергетичній мережі канадської провінції, через які у «нікуди» йде частина виробленої вітряками електроенергії. Крім того, це має підстрахувати місцеве населення на той випадок, якщо турбіни система не будуть забезпечувати потреби в електриці, що періодично відбувається, незважаючи на зусилля влади. Проект вже був підтриманий урядом Канади, і перша фаза випробувань повинна початися вже до кінця поточного місяця.

hqdefaultcontent pw and distribution

Випробування оновленої системи збору і зберігання енергії триватимуть до початку 2019 року. Енергетична компанія Nova Scotia Power буде спостерігати за ефективністю рішень Tesla і, в залежності від результатів експерименту, прийме рішення: рекомендувати чи впровадження подібних технологій на території всієї Нової Шотландії та інших канадських провінцій. В ході експерименту до системи будуть підключені всього 300 будинків. З них на сьогоднішній день лише 10 сімей мають в своїх будинках акумулятори Powerwall 2. Основною метою експерименту стане перевірка того, чи можливо зробити життя людей більш незалежними від віддалених або нестабільних джерел електроенергії. Підсумки канадського проекту будуть оголошені через рік.

19.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

У Дніпропетровській області запустили першу міні-ГЕС номінальною потужністю 120 кВт

На Дніпропетровщині у Васильківці побудували першу в області міні-гідроелектростанцію. Її звели на місці занедбаної колгоспної ГЕС. Про це повідомив голова ДніпроОГА Валентин Резниченко.

5a82c2276e547652596166 110 3 770x513

Будівництво нової гідроелектростанції – перший успішний проект Васильківської об'єднаної громади. Його реалізували виключно за рахунок вітчизняних інвесторів. Запустити нову ГЕС вдалося завдяки допомозі інвесторів з Пирятина.

Як було зазначено, завдяки запуском нової гідроелектростанції вдасться усунути збої електропостачання, які траплялися раніше. Крім того, станція дозволяє створити додаткові робочі місця і збільшити надходження до бюджету, які в подальшому сприятимуть розвитку місцевої інфраструктури громади. Загалом міні-ГЕС буде обслуговувати 7 тис. чоловік.

Система оснащена надійними засобами захисту. При найменшому збої спрацьовує звукова сигналізація і відбувається автоматичне відключення гідротурбін.

14.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Нацкомісія видала ліцензію першої сонячної електростанції в зоні ЧАЕС

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, видала приватній компанії «Солар Чорнобиль» ліцензію на право виробництва електроенергії на першій сонячної електростанції, яка була побудована в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Відповідні рішення було прийнято на черговому засіданні комісії. Згідно з інформацією регулятора, компанія «Солар Чорнобиль» є оператором сонячної електростанції потужністю 997 кВт, яка розташована за адресою: Київська обл., Іванківський район, м Прип’ять, вул. Житомирська, 1, промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.

1506454555 3583

Як повідомляв УНІАН, наприкінці серпня 2016 року Держагентство з управління зоною відчуження повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. Вартість об’єкта оренди без урахування ПДВ становить 6,2 мільйона гривень. Після цього агентство опублікувало презентацію розробки проекту будівництва сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні Chornobyl Solar в 10-кілометровій зоні АЕС на площі 2,5 тисячі га. З початку листопада 2017 року розпочалося будівництво сонячної електростанції (пілотного проекту невеликої потужності), яка належить «Солар Чорнобиль». За інформацією компанії, ця станція складається з понад 3700 сонячних модулів і буде виробляти близько 1024 МВт в рік електроенергії.

08.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Під Харковом збудують промислову сонячну електростанцію

1513304619 8455 illyustratsiya

У Близнюківському районі Харківської області планується побудувати сонячну електростанцію. Про це йдеться в проекті рішення сесії Близнюківської райради про виділення землі під будівництво. Потужність електростанції складе 8 МВт, персонал - 12 чоловік. Площа ділянки, що виділяється - 20 га, він знаходиться біля села Лукаші, передає sq.com.ua.

07.02.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

На Дніпропетровщині запрацювала нова сонячна електростанція вартістю 10,5 млн євро

На Дніпропетровщині канадські інвестори вклали 10,5 млн євро у встановлення однієї з найпотужнішої в області сонячної електростанції.

У Нікополі на Дніпропетровщині, запрацювала нова сонячна електростанція потужністю 10 МВт. Більше 32 тис. сонячних панелей встановлено на 15 Га землі, а саме, на території Нікопольського заводу феросплавів. Про це йдеться в повідомленні Урядового порталу.

Вартість проекту становить 10.5 млн євро. Інвестором виступила «TIU Canada Ltd.», яка належить канадській інвестиційної компанії «Refraction Asset Management».

im578x383 72 main

«Нова сонячна електростанція – це ще один внесок у вирішення енергетичних та екологічних питань регіону. Вже з 1 лютого станція буде поставляти електроенергію в мережу за «зеленим» тарифом », – повідомив Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, на відкритті СЕС.

 «Проект на 100% реалізовано за кошти інвесторів. Це в черговий раз свідчить про дієвість розробленого спільно з Держенергоефективності Закону України від 04.06.2015 № 514, яким вдосконалено і прив'язана до курсу євро 2030 «зелений» тариф (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/ show / 514-19). Також передбачена можливість укладення довгострокових договорів на закупівлю «чистої» електроенергії. Все це підвищує інтерес інвесторів до роботи в Україні. Власниками компанії вже прийнято рішення про реалізацію наступних проектів «зеленої» енергетики в цьому році », - підкреслив Костянтин Гура.

Як розповів представник компанії-інвестора Іван Бачинський, Нікополь обрано не випадково, так як це одна з найбільш сонячних місцевостей області.

«Це перше капіталовкладення нашої компанії до Дніпропетровської області. Є взаєморозуміння з обласним керівництвом щодо подальшого розвитку відновлюваної енергетики », – підкреслив Іван Бачинський.

29.01.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Китай стає новим лідером в сфері використання відновлюваних джерел енергії

Китай продовжує докладати всіх можливих зусиль до переходу на відновлювані джерела енергії. Новий звіт Institute for Energy Economics and Financial Analysis (IEEFA) чітко показує, наскільки явно Піднебесна прагне стати лідером виробництва енергії з відновлюваних джерел. В опублікованих документах заявляється, що загальні інвестиції Китаю в проекти виробництва чистої енергії склали в 2017 році більше 44 мільярдів доларів, що істотно перевершує показник 2016 року – 32 мільярди доларів.

solar fields

Згідно ведучому автору звіту Тіму Баклі, главі відділу досліджень питань енергетичного фінансування в IEEFA, рішення США відмовитися від Паризької угоди стало важливим каталізатором зростання Китаю на зростаючому світовому ринку відновлюваних джерел енергії.

Аналітики відзначають істотне зростання переходу на альтернативні види енергії за останні кілька десятиліть, проте країна як і раніше відчуває високий рівень забруднення навколишнього середовища. В останні кілька років китайський уряд вжив серйозні кроки для змінювання такого стану речей, що призвело в тому числі до закриття до 40 відсотків заводів, які не відповідають новим стандартам, що регулює рівень викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Експерти з Міжнародного енергетичного агентства (IEA) вважають, що залежність Китаю від вугілля продовжить скорочуватися, в той час як інвестиції країни в світові проекти альтернативної енергії продовжать рости.

17.01.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Tesla почала серійний випуск «сонячних дахів»

Компанія Tesla почала масове виробництво плиток для сонячних дахів на заводі в Буффало (штат Нью-Йорк, США).

Про це повідомляє агентство Рейтер.

Разом з тим, представники компанії почали вивчати даху тих, хто вже зробив попереднє замовлення і вніс тисячу доларів депозиту.

tesla solar roof729 486 5a57120bcc7b2

У компанії стверджують, що «сонячні дахи» вигідніше звичайних покрівельних матеріалів. За підрахунками Tesla за один квадратний фут Solar Roof доведеться заплатити $ 21,85, в той час як за квадратний фут звичайного покриття - $ 24,5.

Черепицю з вбудованими сонячними панелями Tesla представила в 2016, а в травнем 2017 почали приймати попередні замовлення.

Попит на сонячний дах Tesla перевищив пропозицію менш ніж через місяць після старту продажів.

11.01.2018

_________________________________________________________________________________________________________________________________


На сайті 119 гостей та користувачі відсутні