В Україні, через російське вторгнення, вступна кампанія у 2023 році проходитиме з деякими змінами. Зокрема, випускники шкіл звільнені від Державної підсумкової атестації (ДПА), а замість Зовнішнього незалежне оцінювання (ЗНО) вони складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ). Прийом на навчання до закладів професійної, а також вищої освіти на молодшого бакалавра, бакалавра та магістра проходитиме в особливому порядку, що визначає Міністерство освіти і науки України.

Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2023 року відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів: два предмети з основного блоку (українська мова, математика) та один предмет із додаткового блоку (історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія) за вибором вступника. НМТ буде складатися протягом одного дня, загальна тривалість тестування 180 хвилин, результати будуть відомі учаснику відразу після його закінчення.

Замість результатів НМТ 2023 року, можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021 чи 2020 років.

Щоб вступити до вищого навчального закладу (ВНЗ), потрібно зреєструвати особистий електронний кабінет вступника.

Абітурієнти можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого ВНЗ для надання допомоги під час реєстрації особистого електронного кабінету та подання заяв. Реєстрація особистих електронних кабінетів розпочинається 1 липня 2023 року. Особисті електронні кабінети вступників працюють до 30 листопада 2023 року.

Під час реєстрації особистого електронного кабінету, абітурієнт зазначає такі дані:
- серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
- номер, PIN-код та рік отримання сертифіката НМТ/сертифіката ЗНО/екзаменаційного листка, що був одержаний під час реєстрації на єдиному вступному іспиті (ЄВІ) або на єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ);
- тип та номер (серію та номер) документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі відсутності сертифікатів ЗНО/сертифіката НМТ/екзаменаційного листка ЄВІ/ЄФВВ).

Якщо абітурієнт має пільги, то він повинен звернутися до одного із ВНЗ та надати документи, що підтверджують право на спеціальні умови вступу. У 2023 році збережено усі пільги та пільгові категорії, передбачені законами, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Абітурієнтам, яким надійшло повідомлення в особистому електронному кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення (які одержали інформацію з офіційного вебсайту закладу вищої освіти), у відповідні строки мають підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто у ВНЗ.

Абітурієнти, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно.

Абітурієнти зможуть подати до двадцяти заяв у сукупності за всіма джерелами фінансування та основами вступу, з яких не більше п’яти заяв на бюджет.

Конкурсний бал для вступу на бюджет або для переведення на такі місця не може бути менше ніж 130 балів. Конкурсний бал для вступу на контракт, ВНЗ визначає самостійно.

Підставою для зарахування абітурієнта у ВНЗ, є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування та укладення договору про навчання. Договір про навчання може бути укладений дистанційно з накладанням кваліфікованих електронних підписів. У разі зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб додатково укладається договір між ВНЗ та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати. Особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та які перебувають на ній, можуть укласти договір про навчання у ВНЗ впродовж трьох місяців після початку навчання.


We have 50 guests and no members online