За словами виробника, чіп Daanaa являє собою "швейцарський ніж" для джерел енергії, який об'єднує в собі до 12 різних функцій.

Канадський стартап Daanaa розробив невеликий програмований модуль Power Transaction Unit (PTU), який спрощує і підвищує ефективність виробництва, зберігання, розподілу і споживання енергії з будь-якого джерела. Про це пише портал Canada's National Observer.

Як зазначають у виданні, PTU — це свого роду "швейцарський ніж" для систем відновлюваної енергетики. Він має вигляд простого прямокутного шматка формованого пластику, розміром із брелок, проте програмне забезпечення, яке в ньому розміщене, може керувати будь-якою комбінацією складних функцій перетворення енергії.

"За допомогою нашого PTU транзакція електроенергії виконується за один крок, замість того щоб мати 8-12 функцій, які потребують для цього цілої низки технологій від стількох самих компаній", — зазначив генеральний директор Daanaa Уді Даон.

Наприклад, панелі в типовій великій сонячній електростанції містять безліч осередків, з'єднаних послідовно. Але вся панель працює так само добре, як і її найслабша комірка. Щоб отримати максимум електроенергії від сонячної ферми, системи управління живленням перемикаються між 12 різними функціями. Цей процес споживає багато енергії і часто створює неефективність.
Додавання згаданого чіпа до панелей дозволяє сонячній станції об'єднати всі ці завдання перетворення енергії в один процес. Це підвищує ефективність, вирішуючи такі поширені проблеми, як несправні комірки або зниження енергії, коли хмари відкидають тінь на панелі. Таким чином сонячна електростанція може виробляти більше енергії.

"Під час порівняння звичайних фотоелектричних панелей з панелями з підтримкою Daanaa спостерігається значне збільшення потенціалу збору енергії Пропоновані панелі демонструють поліпшення можливостей збору енергії до 42,2%, в середньому на 15,3% порівняно зі звичайними", — йдеться в дослідженні міжнародного органу з технічної сертифікації IEEE.

Повідомляють, що PTU може поліпшити цикли зарядки будь-якої батареї, підвищити ефективність енергоємних центрів обробки даних, стверджує компанія, а також зробити електромобілі та вантажівки на сонячній енергії економічно вигіднішими.

"Для декого [PTU Daanaa] — це своєрідний "чудо-чіп". Найцікавіше — це застосовність у різних вертикалях: сонячна енергетика, автомобілебудування, акумулятори... На черзі — центри обробки даних. Існує безліч додатків, пов'язаних зі складними операціями з електроенергією, в яких ця технологія може досягти успіху", — підсумував керуючий партнер VoLo Карім Даббаг.

Матеріали сайту: focus.ua

Турбіни SeaTwirl потужністю 1 МВт не залежать від напрямку вітру і також використовують підйомну силу морських хвиль, при цьому прості в обслуговуванні та ремонті.

Компанія SeaTwirl розробляє плаваючі вертикально-осьові вітрові турбіни. Видання Ecotias вважає, що технологія може перевернути традиційну вітрову енергетику щонайменше в Північній Америці.

SeaTwirl спроектувала свою установку спеціально для глибоководних офшорних зон. Вони стійко плавають на воді й потенційно можуть замінити вітряні електростанції, які закріплюються на дні та часто стикаються з труднощами в погану погоду. До того ж, їх досить дорого обслуговувати.

Утім, нещодавно у США розробили нові ротори для морських вітрогенераторів. Вони можуть сильно збільшити їхню потужність і продуктивність.

Перебуваючи далеко від берега, вітрогенератори SeaTwirl не займають земельних ділянок, які можна використовувати для сільського господарства, і не заважають населеним пунктам поблизу. Крім того, SeaTwirl працює інакше, ніж звичайні турбіни, оскільки майже не залежить від напрямку вітру і може виробляти електроенергію безперебійно.

Плаваючі електростанції можуть покласти край морським вітрогенераторам

Установка використовує не тільки потоки повітря, а й підйомну силу океанів, що покращує продуктивність. Конструкція плавучої системи дає змогу добувати енергію там, де дно розташоване дуже глибоко, і звичайні вітряки встановити просто неможливо.

Турбіни SeaTwirl з вертикальною віссю створені для спрощення будівельних операцій і забезпечення кращого досвіду установки і процедур обслуговування. Висока ефективність дозволяє легко масштабувати морські вітрові електростанції, що призводить до зниження виробничих витрат. Віддалені об'єкти з їхньою допомогою отримують кращий доступ до чистої енергії, оскільки компактна конструкція спрощує установку і переміщення.

Вітрові електростанції SeaTwirl використовують єдиний блок, що обертається, з компонентів вежі та лонжерона, щоб знизити центр ваги, вміст сталі та складність обслуговування. Мала кількість рухомих компонентів призводить до того, що установки дешевше обслуговувати і вони рідше виходять з ладу. Це також скорочує час простою через технічні несправності або поломки. В кінцевому підсумку технологія повинна заощадити мільйони доларів.
Як вважає ЗМІ, технологія SeaTwirl зробить істотний внесок у глобальні зусилля зі скорочення залежності від викопного палива, одночасно встановлюючи національну енергетичну самодостатність і борючись зі зміною клімату за допомогою екологічної стійкості.

За даними SeaTwirl, технологію можна легко розширювати завдяки розробці більших моделей турбін для майбутніх проєктів. Спочатку компанія розробила установку потужністю 1 МВт, але у 2025 році планують представити модель на 7 МВт, а у 2028 році — на 10 МВт.

Писали також, що Китай може перетворити вітряні турбіни на "зброю" проти Німеччини та ЄС. Як вважають експерти, китайці здатні дистанційно відключити обладнання або навмисне затримувати будівництво.

Матеріали сайту : focus.ua

Просте та елегантне рішення дозволить інженерам створити вітрогенератори іншої конструкції, які зможуть виробляти більше електроенергії.

Наукове відкриття аспірантки інженерного факультету Університету штату Пенсільванія Дів’я Тьягі дозволить створити нове покоління ефективніших вітряних турбін. Про це стало відомо порталу TechXplore.

Дів’я Тьягі удосконалила сторічну математичну задачу визначення оптимальних аеродинамічних характеристик вітряної турбіни у своїй дипломній роботі, полегшивши її використання та дослідження. Завдяки цьому інженери зможуть відкрити нові можливості при проєктуванні, які автор цієї задачі, британський аеродинамік Герман Глауерт, не розглядав. Нагадаємо, нещодавно фахівці придумали нову конструкцію вертикальної вітряної турбіни, яка має ефективніше працювати на даху будинку.

Вітрові електростанції стануть потужнішими інженерка із США вирішила

"Я створила додаток до задачі Глауерта, яка визначає оптимальні аеродинамічні характеристики вітряної турбіни шляхом розв’язання ідеальних умов потоку для турбіни, щоб максимізувати її вихідну потужність", — пояснила Тьягі, яка отримала ступінь бакалавра аерокосмічної інженерії.
Вона додала, що покращення коефіцієнта потужності великої вітряної турбіни лише на 1% матиме значний вплив на виробництво енергії та на інші коефіцієнти, і дослідники вирахували цей взаємозв'язок. Зрештою 1% може помітно збільшити кількість виробленої електроенергії, потенційно живлячи значну територію.

Наприклад, Герман Глауерт не врахував загальну силу та коефіцієнти моменту, що діють на ротор, а також те, як вітер згинає лопаті вітряка. Потрібно розуміти, наскільки великим є загальне навантаження на турбіну, щоб вона витримала і продовжувала ефективно працювати, пояснив співавтор дослідження професор Свен Шмітц. Простий додаток від Дів’ї Тьягі, заснований на варіаційному численні, дозволить людям досліджувати нові аспекти конструкції.

"Нові знання, які були оприлюднені, матимуть справжній вплив на наступне покоління вітряних турбін", — зазначив Шмітц.

Раніше писали про домашні вітрогенератори SD6 і SD6+ від SD Wind Energy, які найкраще продаються у Великобританії. Ці невеликі турбіни підходять для об'єктів, які споживають багато енергії і потребують більше автономності.

Повідомляли також, що величезна вітряна турбіна звалилася за таємничих обставин у США. На той момент погода у регіоні була безвітряною.

Матеріали сайту : focus.ua

Вітрогенератор V-Air вловлює вітер з усіх напрямків, працює з низьким рівнем шуму і потребує мінімального обслуговування.

Компанія VWind Technologies розробила компактну вертикально-осьову вітряну турбіну V-Air потужністю 10 КВт. Про це пише портал ECOticias.

Повідомляється, що конструкція вертикальної турбіни дає змогу генерувати енергію за різних швидкостей вітру, тому вона добре адаптується як до міської, так і до сільської місцевості. Турбіна включає три алюмінієві лопаті, які мають 4 метри в діаметрі та 6 метрів у висоту.
На відміну від традиційних турбін, V-Air може вловлювати енергію вітру з будь-якого напрямку, забезпечуючи більш стабільне енергопостачання. Крім того, такі турбіни працюють з низьким рівнем шуму і потребують мінімального обслуговування.

Енергія на 30 років вертикальна турбіна потужністю 10 КВт замінить

За словами виробника, V-Air починає виробляти електроенергію, коли швидкість вітру досягає 2,5 м/с. Своєї максимальної потужності вітрогенератор досягає за швидкості вітру 12 м/с. При цьому сама конструкція може витримати пориви вітру до 45 м/с.
Потужність генерації в 10 КВт дає змогу вітряній турбіні V-Air обслуговувати житлові та комерційні, а також промислові будівлі, виступаючи альтернативою традиційним джерелам енергії та сонячним панелям.

Компанія пропонує кілька розмірів турбіни висотою від 8 до 10 метрів і шириною до 12 метрів. Вітрогенератори розраховані на 30-річний термін служби, а виробник надає дворічну гарантію.

Нагадаємо, компанія AirTurb провела демонстрацію своєї компактної вітряної турбіни Model One з вбудованими сонячними панелями, яка може досягати потужності в 500 Вт.

Матеріали сайту : focus.ua

Система PowerCone не тільки допомагає турбіні вловлювати більше вітру, а й знижує швидкість обертання лопатей, роблячи турбіну продуктивнішою.

Компанія Biome Renewables розробила насадку для підвищення ефективності вітряних турбін під назвою PowerCone, натхненну насінням клена. Про це йдеться на офіційному сайті Biome Renewables.

Як зазначають розробники, вітряні турбіни втрачають частину своєї потужності через явище, що називається кореневим витоком. По суті, це проблема повітряного потоку, коли потенційна енергія відводиться від лопатей, створюючи турбулентність. Щоб вирішити цю проблему, інженери вивчили те, як насіння клена використовує потоки повітря.

Більше енергії та менше шуму створено особливу насадку на вітряні

Коли насіння клена падає на землю, воно рухається повітрям за схемою найменшого опору. Насадка PowerCone побудована за схожим принципом. Це міні-лопаті, які захоплюють вітер біля основи і направляють його до зовнішньої сторони великих лопатей.

PowerCone кріпиться безпосередньо до маточини турбіни і обертається разом з ротором. Система не тільки допомагає турбіні вловлювати більше вітру, а й знижує швидкість обертання, роблячи турбіну продуктивнішою.

За даними Biome Renewables, ця розробка допомагає турбіні швидше досягти номінальної потужності, що дає змогу зменшити кут нахилу лопатей і пов'язаний із цим рівень шуму. Крім того, компанія обіцяє зростання річного виробництва енергії на 6%.

Нагадаємо, Biome Renewables також розробила торочкуваті насадки на вітряні турбіни, натхненні крилами сови, які можуть зробити вітроелектростанції тихішими.

Матеріали сайту: focus.ua

We have 39 guests and no members online