Проект вартістю 260 млн. доларів США спрямований на вироблення 800 млн. кВтг чистої енергії на рік. Acwa Power із Саудівської Аравії розпочала будівництво вітряної електростанції Беруній у Каракалпакстані, Узбекистан, йдеться у заяві компанії. Проект вартістю 260 млн доларів США, який розробляється в партнерстві з Національною електричною мережею Узбекистану (Negy), включає вітряну електростанцію потужністю 200 МВт і систему зберігання акумуляторних батарей потужністю 100 МВт. Початок експлуатації запланований на 4 квартал 2026 року.
У цифрах Проект Каракалпакстану націлений на щорічне вироблення 0,8 ТВтч чистої енергії, що дозволить задовольнити потреби в електроенергії приблизно 292 тис. домогосподарств і скоротити викиди CO2 на 336 тис. тонн на рік, говорить Acwa. Він збудує 45-кілометрову дволанцюгову лінію електропередачі 220 кВ для з'єднання заводу з підстанцією.
Acwa формує значний портфель вітроенергетичних проектів в Узбекистані у травні компанія підписала угоду про купівлю електроенергії на суму 18,2 млрд саудівських реалів (близько 4,9 млрд дол. США) з Negu для розробки нової вітряної електростанції потужністю 5 ГВт, яка має стати найбільшою у Центральній Азії. У квітні вона також підписала угоду про купівлю електроенергії на суму 985 млн саудівських реалів (близько 262,6 млн) для розробки вітрового проекту Нукус-2 потужністю 200 МВт та угоду на суму 2,4 млрд дол. США з Negu для вітроелектростанції потужністю 1, 5 ГВт у січні 2024 року. У Acwa в Узбекистані загалом 15 проектів вартістю близько 13,9 млрд дол. США.
У списку Acwa також є сонячна енергія та водень Acwa отримала близько 1,4 млрд саудівських реалів (близько 373,2 млн доларів США) у вигляді фінансування свого проекту щодо встановлення сонячних фотоелектричних систем та акумуляторних батарей потужністю 200 МВт в Узбекистані минулого місяця. Acwa також розпочала будівництво свого заводу з виробництва зеленого водню, який, як очікується, буде введено в експлуатацію у грудні 2024 року, у Ташкенті минулого року. Завод буде підключений до існуючого заводу з виробництва аміаку в Ташкенті і щорічно вироблятиме 3 тис. тонн зеленого водню на початковому етапі виробництва.
Матеріали сайту enterprise.news