Британський стартап планує до 2030 року забезпечити ісландців сонячною енергією з космосу, що може стати першою у світі демонстрацією цього нового відновлюваного джерела енергії, повідомляє Space.com.

Проект космічної сонячної енергетики, про який було оголошено 21 жовтня, є партнерством між британською компанією Space Solar, Reykjavik Energy та ісландською ініціативою зі сталого розвитку Transition Labs.

До 2030 року планується запустити демонстраційний супутник, який передаватиме на Землю 30 мегават екологічно чистої енергії – цього достатньо, щоб забезпечити енергією близько 3 000 будинків.

54 Ісландія зможе отримувати сонячну енергію з космосу у 2030 році

Супутник важитиме 70,5 тонн (64 метричні тонни), з шириною близько 1 312 футів (400 метрів), включаючи сонячні батареї і обертатиметься навколо планети на середній навколоземній орбіті на висоті від 1 241 милі до 22 000 миль (2 000-3 000 км).

До 2036 партнери хочуть побудувати флот з шести таких космічних сонячних електростанцій, здатних постачати гігавати чистої електроенергії користувачам на Землі 24 години на добу 7 днів на тиждень незалежно від погоди. До середини 2040-х років орбітальні електростанції Space Solar зможуть постачати понад 15 гігават енергії.

За словами Space Solar, розробка та виробництво пілотної станції коштуватиме 800 мільйонів доларів. Система вироблятиме електроенергію за ціною приблизно чверть вартості атомної енергії - 2,25 мільярда доларів за гігават, - додали в компанії, - що зробить її конкурентоспроможною порівняно із земними відновлюваними джерелами. На відміну від фотоелектричних та вітряних турбін на поверхні Землі, орбітальні електростанції не страждатимуть від уривчастості – головної нестачі традиційних відновлюваних джерел енергії. Вони будуть виробляти електрику постійно, незалежно від часу та погодних умов.

Матеріали сайту qazaqgreen.com


We have 43 guests and no members online