Попри широкомасштабне російське вторгнення і постійні обстріли українських міст, вступна кампанія до вищих навчальних закладів (ВНЗ) та навчальних закладів передвищої освіти триває.

Відповідно до частини 15 статті 44 Закону України «Про вищу освіту», держава забезпечує державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Ця державна цільова підтримка надається особам, визнаним постраждалими учасниками Революції Гідності; учасникам бойових дій; особам з інвалідністю внаслідок війни, а також їхнім дітям; дітям загиблих учасників бойових дій; дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, зазнаних під час масових акцій громадянського протесту; дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи; дітям, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, — до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не більш, як до досягнення ними 23 років.

Абітурієнти вступатимуть на перший курс закладів вищої освіти України на основі національного мультипредметного тесту (НМТ), а не зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Складання НМТ для вступу до ВНЗ в умовах воєнного стану вперше провели у 2022 року, потім їх доопрацювали та вирішили повторити у 2023 році. Для вступу, замість свіжих результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.

Абітурієнти зможуть подавати до 20 заяв, з яких не більше 5 заяв - на місця державного та/або регіонального замовлення.

У цьому році передбачено дві сесії НМТ: основна і додаткова - для вступників, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. Основна проходитиме з 5 по 23 червня, додаткова - з 11 по 24 липня.

НМТ складатиметься абітурієнтом у спеціальних аудиторіях ВНЗ, впродовж одного дня у форматі комп'ютерного тестування тривалістю 180 хвилин. Тест складатиметься з двох обов’язкових предметів: української мови та математики, та з одного додаткового предмета за вибором вступника: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія або біологія.

Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності, необхідно додатково скласти творче або спортивне завдання.

У тестах НМТ будуть використані завдання, розроблені для ЗНО. Результати НМТ будьть одразу, коли виконаються усі завдання з того чи іншого предмета. Виходячи з аудиторії тимчасового екзаменаційного центру, кожен учасник знатиме свій результат.

Кількість тестових балів, отриманих учасниками під час виконання завдань кожного з блоків НМТ, буде переведена в результати тестування за шкалою 100-200. Таблиці переведення будуть завчасно затверджені МОН.

У вступній кампанії 2023 року не планують використовувати сільський коефіцієнт і середні бали раніше здобутих документів про освіту.

Абітурієнти, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про здобуття освіти впродовж трьох місяців після початку навчання.


На сайті 51 гість та 0 користувачів