Нова сонячна електростанція включає 2934 панелі і зможе генерувати 1,78 млрд кіловат-годин електроенергії на рік.

Китайська компанія CHN Energy успішно під'єднала до мережі першу партію сонячних батарей у рамках будівництва морської сонячної електростанції потужністю 1 гігават у районі Кеньлі провінції Шаньдун. Про це йдеться на офіційному сайті компанії.

Повідомляється, що «плавуча» сонячна станція розташована за 8 кілометрів від східного узбережжя міста Дун'їн провінції Шаньдун і займає близько 1223 гектарів. Очікується, що проєкт щорічно вироблятиме 1,78 млрд кіловат-годин електроенергії, що достатньо для задоволення потреб приблизно 2,67 млн міських жителів Китаю.

790cc443 818be8d23be8e3782b1336db3e47dc0b

 

Електростанція включає 2934 сонячних панелей, встановлених на сталевих платформах з фіксованими пальовими фундаментами. Кожна платформа має довжину 60 метрів і ширину 35 метрів.

За даними CHN Energy, цей проект є «першим і найбільшим у своєму роді». У компанії вважають, що він може стати прикладом для розроблення великомасштабних проєктів зі встановлення морських сонячних електростанцій для всієї галузі.

У CHN Energy також зазначили, що проєкт планують реалізувати спільно з рибницькою фермою. Об'єднання сонячної енергетики та рибництва дасть змогу використовувати морську зону ефективніше.

Материал сайту : www.ceic.com

Британський стартап планує до 2030 року забезпечити ісландців сонячною енергією з космосу, що може стати першою у світі демонстрацією цього нового відновлюваного джерела енергії, повідомляє Space.com.

Проект космічної сонячної енергетики, про який було оголошено 21 жовтня, є партнерством між британською компанією Space Solar, Reykjavik Energy та ісландською ініціативою зі сталого розвитку Transition Labs.

До 2030 року планується запустити демонстраційний супутник, який передаватиме на Землю 30 мегават екологічно чистої енергії – цього достатньо, щоб забезпечити енергією близько 3 000 будинків.

54 Ісландія зможе отримувати сонячну енергію з космосу у 2030 році

Супутник важитиме 70,5 тонн (64 метричні тонни), з шириною близько 1 312 футів (400 метрів), включаючи сонячні батареї і обертатиметься навколо планети на середній навколоземній орбіті на висоті від 1 241 милі до 22 000 миль (2 000-3 000 км).

До 2036 партнери хочуть побудувати флот з шести таких космічних сонячних електростанцій, здатних постачати гігавати чистої електроенергії користувачам на Землі 24 години на добу 7 днів на тиждень незалежно від погоди. До середини 2040-х років орбітальні електростанції Space Solar зможуть постачати понад 15 гігават енергії.

За словами Space Solar, розробка та виробництво пілотної станції коштуватиме 800 мільйонів доларів. Система вироблятиме електроенергію за ціною приблизно чверть вартості атомної енергії - 2,25 мільярда доларів за гігават, - додали в компанії, - що зробить її конкурентоспроможною порівняно із земними відновлюваними джерелами. На відміну від фотоелектричних та вітряних турбін на поверхні Землі, орбітальні електростанції не страждатимуть від уривчастості – головної нестачі традиційних відновлюваних джерел енергії. Вони будуть виробляти електрику постійно, незалежно від часу та погодних умов.

Матеріали сайту qazaqgreen.com

Вчені з Варшавського технологічного університету та університету імені Адама Міцкевича у Познані розробили покриття, яке захищає фотоелектричні сонячні панелі від зледеніння взимку. Вони використовували прозору силікон-епоксидну смолу, модифіковану октасферосилікатами, які покращують протиобмерзальні властивості, повідомляє 112.ua.

За даними дослідників, утворення снігу та льоду на сонячних панелях може перешкоджати проходженню світла та знижувати вироблення електроенергії взимку.

53 У Польщі розробили нове покриття проти обмерзання для сонячних

Покриття могло б замінити методи боротьби з зледенінням, які використовуються в промисловості та є неефективними. У літературі немає згадок про використання подібних модифікацій смол та покриттів.

Вчені розробили п'ять різних зразків покриттів із різними хімічними комбінаціями. У ході тестування вони змогли знизити адгезію льоду на 43% і затримати замерзання у 70 разів довше порівняно з немодифікованим покриттям.

Дослідники також зазначили, що ці покриття можуть бути використані для фотоелектричних панелей, оскільки модифікація не впливає на їх оптичні властивості.

Матеріали сайту qazaqgreen.com

Вченим з Мадридського університету Комплутенсе в Іспанії знадобилося 15 років, щоб створити перший сонячний елемент із проміжною смугою (IB) з фосфіду галію і титану, яка потенційно може забезпечити ефективність перетворення енергії 60%. Про це пише interestingengineering.com.

Сонячна батарея може забезпечити таку продуктивність на довжині хвилі 550 нм і вище. Фотоелементи на основі кремнію використовують тільки частину світла, що на них падає, виділяючи іншу частину у вигляді тепла. Межа залежить від матеріалу, з якого виготовлені пристрої. Для кремнію ширина забороненої зони становить 1,3 еВ, а межа — 33,7%. Це фактично означає, що в найкращому разі навіть найвисокоякісніші елементи однаково не зможуть використати 77,3% світла, що падає на них.

52. Сонячна панель із ККД 60

Група з Мадридського університету Комплутенсе понад 15 років працювала з фосфідом галію (Gap) і титаном (Ti), намагаючись створити більш ефективну сонячну панель. Оскільки межа залежить від ширини забороненої зони напівпровідникового матеріалу, вчені вибрали Gap, ширина забороненої зони якого становить 2,26 еВ. Команда побудувала сонячний елемент розміром в 1 кв. см з поглиначем Gap: Ti завтовшки не більше ніж 50 нм і металевими контактами з використанням золота і германію.

Під час серії експериментів з вимірювання коефіцієнта пропускання і відбиття команда виявила, що батарея має широку смугу через поліпшене поглинання світла на довжині хвилі вище 550 нм. Ймовірно, це пов'язано з використанням Ti в установці. Теоретичний потенціал структури становить майже 60%.

Дослідники вперше працювали з цими матеріалами в 2009 році, але їм знадобилося 15 років, щоб створити перші пристрої з ними. Навіть на цьому етапі фотоелементи ще не близькі до розгортання в польових умовах. Їхня ефективність низька, і ще багато що належить зробити, пише ЗМІ.

Спочатку команда хоче створити прототип сонячного елемента і продемонструвати більш високу ефективність. Вони також мають намір вирішити проблеми з конструкцією сонячних елементів, використовуючи різні підходи до включення Ti в майбутньому. Комерційне впровадження цієї технології може зайняти багато часу, але ми більше не обмежені потенціалом сонячних панелей.

Матеріали сайту focus.ua

За перше півріччя 2024 року частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в енергетичному балансі України зросла до 9,8%. Такі дані наводить видання Forbes Ukraine.

Автори матеріалу розповідають, що у 2023 році майже кожен 10-й вироблений в Україні мегават електроенергії мав "зелене" походження. Вони впевнені: цьогоріч точно буде більше.

Але не поспішайте радіти, адже головною причиною такого значного збільшення відсотка ВДЕ став не потужний розвиток відновлюваної енергетики, а виведення з ладу окупантами 73% української теплової генерації тільки з цієї весни.

51 В Україні частка ВДЕ сягнула 98

Зараз "Укренерго" розробляє модель майбутньої енергосистеми нашої країни саме на основі ВДЕ. Компанія поставила мету: за 2-3 роки у 5 разів збільшити потужність вітрової генерації, у 4 рази – ТЕС на біопаливі, на 60% – сонячної генерації, а також побудувати “з нуля” 0,8 ГВт систем збереження енергії. Журналісти Forbes Ukraine також склали перший рейтинг компаній, які мають найбільші потужності для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел – вітрових (ВЕС), сонячних (СЕС) та гідроелектростанцій (ГЕС). Вони дуже здивувалися, що на першій позиції не ДТЕК.

Отже, ТОП-3 найбільших гравців ринку наразі виглядає так:

1. Elementum Energy – 635 МВт потужностей ВДЕ (95 МВт – ВЕС; 536 МВт – СЕС). Власник – Міжнародний фонд VR Capital Group.

2. ДТЕК ВДЕ – 569 МВт (114 МВт – ВЕС; 447 – СЕС; 7,5 – ГЕС). З них 498 МВт – на тимчасово окупованих територіях.
Власник – Рінат Ахметов.

3. Scatec – 336 МВт (СЕС). Власник – Scatec Solar Netherlands B.V.

Матеріали сайту ecopolitic.com.ua

На сайті 26 гостей та 0 користувачів